Konopie siewne – zastosowanie w leczeniu

Konopie siewne - zastosowanie w leczeniu
20 kwietnia 2020 0 Komentarzy

Konopie przeciętnemu człowiekowi kojarzą się dwojako – z rośliną uprawianą w celach przemysłowych na sznury konopne lub z dziwnymi specyfikami. Tymczasem konopie siewne niosą ze sobą coś znacznie cenniejszego – lekarstwo, które działa tam, gdzie tradycyjna medycyna zawodzi.

 

 

Konopie siewne – kopalnia witamin i minerałów

Trudno znaleźć drugą roślinę tak bogatą w substancje odżywcze, jak właśnie konopie. Zawierają one spore ilości witamin z grupy B, ponadto witaminy A, E, C, K. Jeśli zaś chodzi o minerały, to znajdziemy tu całą tablicę Mendelejewa: żelazo, mangan, jod, wapń, magnez, potas, fosfor, miedź, bor, nikiel, platynę, cynę, siarkę, krzem i sód. Konopie siewne są też nieocenionym źródłem łatwo przyswajalnego białka oraz Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych.

 

Konopie siewne – zastosowanie lecznicze

Problemy z przemianą materii i trawieniem? Olej konopny jest tym, czego szukasz. Regularne stosowanie poprawia stan układu pokarmowego oraz reguluje procesy metabolizmu. Warto też wiedzieć, że olej konopny przyczynia się do zredukowania poziomu złego cholesterolu we krwi, co z kolei przekłada się na mniejsze ryzyko zawału i miażdżycy.

Zawarte w białku konopnym aminokwasy działają budująco na układ nerwowy i odpornościowy. Są też nieocenione, jeśli chodzi o urodę, bo poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci. Wyciągi z oleju konopnego są dodatkiem do wielu kosmetyków, nie tylko tych produkowanych z myślą o poprawianiu urody, ale też zdrowotnych – leczących egzemy, łuszczyce i trądzik.

Olej z konopi siewnych jest nie tylko bardzo zdrowy, ale i smaczny. Można go stosować na zimno jako dodatek do ziemniaków, surówek, warzyw i sałatek.

Więcej informacji na temat konopi siewnych można znaleźć tutaj: https://kanabifarm.pl/blog/

Leave a Comment

Rabat 15%