Czym jest CBG?

Kannabigerol, w skrócie CBG, należy do grupy kannabinoidów, które występują w konopiach siewnych. Nie bez powodu nazywa się go nadzieją medycyny. Choć badania nad jego właściwościami ciągle trwają, już wiadomo, że w przyszłości będzie on naturalną odpowiedzią na wiele chorób, także cywilizacyjnych.

Czym jest CBG?

CBG a nieswoiste zapalenie jelit

Choroba o tyleż męcząca, co nieuleczalna. Nie do końca znana jest jej geneza, ale za winowajcę, poza czynnikami genetycznymi, uważa się problemy współczesnego świata: nadmierny stres, złe odżywianie, dużą ilość konserwantów w jedzeniu, ogólne zanieczyszczenie środowiska. Pierwsze badania prowadzone w kierunku leczenia nieswoistych zapaleń jelit przy wykorzystaniu CBG wskazują na możliwość złagodzenia stanów zapalnych za pomocą tego związku.

Zastosowanie CBD

CBG a choroby bakteryjne

Kolejne badania wskazują na działanie przeciwbakteryjne kannabigerolu. Wskazuje się nawet, że CBG radzi sobie ze szczepami bakterii, które są odporne na antybiotyki. Jeśli badania się potwierdzą, będzie to prawdziwy przełom w medycynie.

Czym jest CBG?

CBG a nowotwory

W ekstraktach pochodzących z konopi siewnych od dawna poszukuje się lekarstwa na raka. Prawdopodobnie jest to efekt działania medycznej marihuany, która jednak pochodzi z konopi indyjskich. Niemniej w przeprowadzonych kilka lat temu badaniach wyraźnie wykazano, że związek CBG znacznie spowalnia namnażanie komórek nowotworowych. Tym samym olejki z zawartością CBG mogą być traktowane jako wsparcie w leczeniu chorób nowotworowych, jednak nie powinny być stosowane jako alternatywne lekarstwo na raka. Obecnie mówi się o skuteczności CBG w zwalczaniu raka sutka.

Czym jest CBG?

CBG a gronkowiec złocisty

Kto choć raz walczył z gronkowcem złocistym, ten wie, jak trudna i nierówna jest ta walka. Tu po raz kolejny do głosu dochodzi CBG, które wyraźnie wykazuje właściwości lecznicze stanów spowodowanych działalnością gronkowca.

Czym jest CBG?

CBG – prace trwają

Substancja CBG występuje w konopiach siewnych w ilościach śladowych. Jednak ze względu na obiecujące wyniki wstępnych badań już teraz pracuje się nad wyhodowaniem takiej odmiany konopi, która będzie zawierała więcej kannabigerolu.

CBG to kolejny po CBD związek, który ma szansę zrewolucjonizować współczesną medycynę.

Więcej informacji na temat CBG można znaleźć tutaj: https://kanabifarm.pl/blog/.