W ofercie sklepu znajdziesz liczne produkty, które mogą sprzyjać odprężeniu. Wśród nich są m.in. olejki eteryczne i mgiełki inhalacyjno-oczyszczające, przeznaczone do aromaterapii. Technika ta znana od lat i ceniona zarówno przez fizjoterapeutów, jak i innych specjalistów, może być stosowana również w domu, z wykorzystaniem artykułów, jakie dostępne są w tym dziale. Zachęcamy więc do zapoznania się z katalogiem.

Czym jest aromaterapia?

To zabieg medycyny alternatywnej. W trakcie takich sesji stosuje się różnego rodzaju produkty wydzielające zapachy, którym przypisywane są określone właściwości. Aromaterapia często przebiega z użyciem świeczek, ale dobrze sprawdzi się w niej też odpowiedni olejek eteryczny czy mgiełka inhalacyjno-oczyszczająca.

Według specjalistów zajmujących się tą techniką może ona pomóc poprawić stan psychiczny, jak i fizyczne samopoczucie osoby, która jest jej poddawana. Wynika to z faktu, że substancje zapachowe najczęściej są pozyskiwane z naturalnych źródeł – określonych części roślin, bogatych w różne składniki wydzielane wraz z aromatem.

W jaki sposób wykonać sesję aromaterapeutyczną z olejkiem lub mgiełką inhalacyjno-oczyszczającą?

Wpierw należy wybrać odpowiedni produkt. Każdy olejek eteryczny lub mgiełka inhalacyjno-oczyszczająca do aromaterapii może mieć nieco inne efekty. Na przykład produktom uzyskanym ze słodkich pomarańczy przypisuje się zdolność poprawy jakości snu i łagodzenia dolegliwości bólowych (w tym nerwobólów). Preparaty na bazie eukaliptusa z kolei potencjalnie sprzyjają leczeniu objawów chorobowych w obrębie dróg oddechowych.

Tego typu olejki eteryczne można wykorzystać do inhalacji, ale popularne jest też wykonywanie z ich użyciem masażu. Wówczas dodaje się je do oleju bazowego i rozmasowuje na ciele. Inna opcja to kąpiel z dodatkiem kilku kropli do wody.

Nieco inaczej technika ta wygląda w przypadku mgiełek inhalacyjno-oczyszczających. Jako że są to produkty wyposażone w atomizery, aromaterapia z ich użyciem polega np. na rozpyleniu ich na skórze dłoni. Następnie należy inhalować się nimi przez kilka minut i powtarzać to co najmniej 3 razy dziennie.

Zachęcamy już teraz do składania zamówień, a w razie pytań – do kontaktu.

Aromaterapia

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Rabat 15%